FATİH TEMİZ
PETROL OTOMOTİV TURİZM DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI İNŞAAT MOBİLYA VE TEKSTİL ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET
LİMİTED ŞİRKETİ

Temiz ailesi ticaret hayatına 1925’li yıllarda Samsun’un Ladik ilçesinde merhum Hüseyin Temiz tarafından at üzerinde tekstil ve gıda ticareti yaparak  temelleri atılmış, 1945 yılında firmamızın kurucusu Rasim Temiz tarafından tekstil, mobilya, taşımacılık ve imalat sektörlerinde faaliyet gösteren ,1958 yılında Arçelik bayiliğini alarak  faaliyet alanlarına dayanıklı tüketim mallarını eklemiştir.

İlerki yıllarda ticaret alanında faaliyetlerine davam etme kararı almış ,1970 yılında Samsun’a şubeler açmış ve tekstil ve beyaz eşya kollarında uzmanlaşmıştır.

Erken yaşlarda ticaret hayatına giren yönetim kurulu başkanımız Fatih Temiz 1980 yılında aldığı bayrağı daha ilerilere taşıyarak Ladik çimento ana bayiliği, tekstil ve beyaz eşya  faaliyetlerini sürdürmüş ,1994 yılında beyaz eşya sektöründe faaliyet gösterme kararı almış ve 1994 yılında Samsun’a Arçelik markamızın örnek mağaza statüsündeki şubesini açmış ve açıldığı yıldan itibaren  her yıl samsun ili ciro birinciliğini devam ettirmiştir. Bugün halen aynı yerde 1200 m2 alanda flagship mağaza konseptiyle faaliyetini sürdürmektedir.

Çocuk yaşlarda ticaret hayatına giren Arda Temiz, 2005 yılında Çankaya Üniversitesi uluslararası ticaret bölümünden mezun olduktan sonra genel müdür olarak göreve başlamış ve halen görevini sürdürmektedir.

Firmamız 2005 yılında AFT Grup adı altında faaliyet alanlarına akaryakıt, restoran işletmeciliği , inşaat kollarını eklemiş ve halen faaliyetlerini sürdürmektedir.

Firmamız çevresindeki gelişmelere duyarlı yaklaşan, sosyal sorumluluk projelerine önem veren ,vergilendirilmiş kazancın kutsal olduğu ilkesi ile her geçen gün büyüyerek yoluna devam etmektedir.

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında samsun ilinde 3 adet okul (Fatih Temiz İlkokulu, Fatih Temiz Ortaokulu – Fatih Temiz İmam Hatip Ortaokulu )ve 1 adet cami ( Hacı Zekiye Rasim Temiz Camisi)  yapılarak Milli Eğitim Bakanlığı’na ve Diyanet İşlerini hibe edilmiştir.

Firmamız ve şahsımız kurumlar vergisi ve gelir vergisinde yıllardır Samsun ilinde vergi sıralamalarında üst sıralarda yer almaktadır.

MİZYONUMUZ

Misyonumuz.farklı müşteri ihtiyaçlarına uygun ürünler sunarak ,rekabette kazanan, sektörlerdeki gelişmeleri  takip eden, iletişime açık, iş ahlakından ve kaliteden taviz vermeyen bir firma olarak , faaliyet gösterdiği sektörlerde tercih edilen bir iş ortağı olmaktır.

VİZYONUMUZ

Vizyonumuz; gücümüzü takım çalışmasından alarak ,alanlarında deneyimli çalışma arkadaşlarımızla , ilkelerimizden, değerlerimizden, hedeflerimizden ödün vermeden ,firmamız faaliyetlerini global ölçeğe çıkarmaktır.